În perioada 19–21 iunie, Poliția a înregistrat 7 sesizări privind fraude telefonice, cu prejudiciul de aproximativ 900 000 de lei. Dintre acestea, trei fraude au fost comise în perioada menționată, iar celelalte cazuri s-au produs anterior, fiind raportate acum de victime.  În același timp, vigilența cetățenilor a contribuit la prevenirea a 242 de tentative de […]

Post-ul Cât se mai poate!!! Poliția a înregistrat încă șapte sesizări privind fraude telefonice. Prejudiciul – 900 000 de lei apare prima dată în Observatorul de Nord.

Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →