În perioada 19–21 iunie, autoritățile au înregistrat șapte sesizări privind fraude telefonice, cu prejudiciul de aproximativ 900 de mii de lei, informează Inspectoratul General al Poliției (IGP). Dintre acestea, trei fraude au fost comise în perioada menționată, iar celelalte cazuri s-au produs anterior, fiind raportate acum de victime. În același timp, vigilența cetățenilor a contribuit…
Șapte sesizări privind fraudele telefonice au fost înregistrate în weekend. Poliția îndeamnă cetățenii să închidă imediat orice apel suspect
Notele editorului
În perioada 19–21 iunie, autoritățile au înregistrat șapte sesizări privind fraude telefonice, cu prejudiciul de aproximativ 900 de mii de lei, informează Inspectoratul General al Poliției (IGP). Dintre acestea, trei fraude au fost comise în perioada menționată, iar celelalte cazuri s-au produs anterior, fiind raportate acum de victime. În același timp, vigilența cetățenilor a contribuit…
Citește și aceste articole
Observatorul de Nord - Rep. Moldova
Cât se mai poate!!! Poliția a înregistrat încă șapte sesizări privind fraude telefonice. Prejudiciul – 900 000 de lei
22 iunie 2026
Ziarul de Garda
14 sesizări privind fraude telefonice în ultimele 24 de ore. Prejudiciul estimat este de 3 milioane de lei
19 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

