Thermoenergy Group SA Bacău a anunțat întreruperea furnizării agentului termic către consumatorii arondați centralei termice CT 3 Miorița, în cadrul programului de mentenanță planificată pentru anul 2026. Potrivit unui comunicat transmis de operatorul de termoficare, sistarea serviciului va avea loc în perioada 16 iunie – 21 iulie 2026, fiind necesară pentru efectuarea lucrărilor de întreținere […]

Articolul Bacău: Furnizarea agentului termic, sistată temporar în zona CT 3 Miorița pentru lucrări de mentenanță apare prima dată în Desteptarea.ro.

Citește articolul complet pe Desteptarea →