Ucrainenii de la Biopharma, cel mai mare producător de medicamente derivate din plasmă din Europa de Est, construiesc o fabrică de 85 de milioane de euro la Arad. Unitatea va intra în funcțiunea în decembrie 2027. Biopharma intenționează să înceapă producția la noua sa fabrica din Arad la sfârșitul anului 2027, cu investiții în prima […]

Articolul Apare o nouă fabrică în România. Investiție uriașă făcută de ucraineni la Arad apare prima dată în PS News.

Citește articolul complet pe PS News →