Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță că angajatorii care încadrează elevi și studenți în perioada vacanței pot primi un stimulent financiar lunar, echivalent cu 50% din indicatorul social de referință. Măsura se acordă pentru maximum 60 de zile lucrătoare pe an pentru fiecare tânăr angajat și are scopul de a încuraja integrarea acestora pe piața muncii.

Citește articolul complet pe Dailybusiness →