Parlamentarii PSD Gorj cer stoparea închiderii capacităților pe cărbune din cadrul Complexului Energetic Oltenia. În acest sens, au inițiat un proiect de lege privind modificarea Legii decarbonizării. Deputatul Mihai Weber afirmă că rămâne de văzut câte grupuri pe cărbune vor fi păstrate în sistemul energetic național, de la 31 august. În prezent, CE Oltenia are […]

Citește articolul complet pe Radio Infinit Gorj →