Liderii PSD Gorj au anunțat că au depus amendamente la Legea decarbonizării care ar trebui să oprească închiderea grupurilor energetice rămase după mandatele de peste 7 ani ale PNL-iștilor în fruntea Ministerului Energiei. Iată anunțul făcut de liderul organizației județene a social-democraților, Mihai Weber: ,,România nu își poate permite să închidă grupuri energetice funcționale pe […]

Articolul Liderii PSD anunță că nu se vor mai închide grupurile energetice ale CEO. E lege. Andrei Maioreanu: Ipocrizia îngroapă România apare prima dată în Ştiri locale de ultima ora, stiri video – Ştiri Gorjeanul.ro.

Citește articolul complet pe Gorjeanul →