„ENERGIA ROMÂNIEI trebuie construită, nu desființată!”, susține deputatul PSD Mihai Weber care, alături de colegii săi de la Gorj au reușit să depună un amendament important pentru CE Oltenia. „România nu își poate permite să închidă grupuri energetice funcționale pe baza unor promisiuni sau termene stabilite pe hârtie. Împreună cu colegii mei din Parlamentul României, […]
Amendament la Legea Decarbonării, în favoarea angajatorilor CE Oltenia
Notele editorului
„ENERGIA ROMÂNIEI trebuie construită, nu desființată!”, susține deputatul PSD Mihai Weber care, alături de colegii săi de la Gorj au reușit să depună un amendament important pentru CE Oltenia. „România nu își poate permite să închidă grupuri energetice funcționale pe baza unor promisiuni sau termene stabilite pe hârtie. Împreună cu colegii mei din Parlamentul României, […]
Citește și aceste articole
Radio Infinit Gorj
George Simion: Decarbonizarea trebuie încetinită, până avem o alternativă
4 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

