Dublu standard în energie! În timp ce pentru CE Oltenia se schimbă Legea Decarbonizării, CET Govora a fost lăsată să moară În Parlament se discută modificarea Legii Decarbonizării astfel încât grupurile energetice pe bază de cărbune să nu mai fie închise înainte ca noile capacități de producție să fie construite și puse în funcțiune. Amendamentul, […]

Articolul Dublu standard în energie! În timp ce pentru CE Oltenia se schimbă Legea Decarbonizării, CET Govora a fost lăsată să moară apare prima dată în Ziarul de Vâlcea.

Citește articolul complet pe Ziarul de Valcea →