Preşedintele Asociaţiei Municipiilor din România, Olguţa Vasilescu, afirmă că în România sunt probleme legate de absorbţia fondurilor alocate prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă (PNRR), ea susţinând că primăriile care nu au forţă financiară şi nu au putut acoperi din bugetul local unele facturi se confruntă cu dificultăţi, dar şi că există instituţii ale statului care blochează recepţia unor lucrări realizate cu bani asiguraţi prin acest mecanism de finanţare.

Citește articolul complet pe News.ro →