Olguța Vasilescu, (PSD) în calitate de președinte al Asociației Municipiilor din România, afirmă că în România sunt probleme legate de absorbția fondurilor alocate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Primăriile care s-au băgat în program nu au avut bani pentru acoperirea facturilor la lucrări.

Citește articolul complet pe Profit.ro →