Olguța Vasilescu, (PSD) în calitate de președinte al Asociației Municipiilor din România, afirmă că în România sunt probleme legate de absorbția fondurilor alocate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Primăriile care s-au băgat în program nu au avut bani pentru acoperirea facturilor la lucrări.
”Schimbați ușile că, între timp, nouă ni s-a modificat legislația!”. Olguța Vasilescu: Chiar sunt probleme cu PNRR. Noi am strigat
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Olguța Vasilescu, (PSD) în calitate de președinte al Asociației Municipiilor din România, afirmă că în România sunt probleme legate de absorbția fondurilor alocate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Primăriile care s-au băgat în program nu au avut bani pentru acoperirea facturilor la lucrări.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

