Preşedintele Asociaţiei Municipiilor din România, Olguţa Vasilescu, afirmă că în România sunt probleme legate de absorbţia fondurilor alocate prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă (PNRR), ea susţinând că primăriile care nu au forţă financiară şi nu au putut acoperi din bugetul local unele facturi se confruntă cu dificultăţi, dar şi că există instituţii ale … Mai mult

Articolul Citește articolul complet pe Money →