Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru în mai multe guverne, îşi asumă responsabilitatea pentru accidentul rutier în care a fost implicat, joi, pe o stradă din municipiul Bistriţa, el explicând că nu a acordat prioritate unui autobuz pe care nu l-a văzut din cauză că bătea soarele din direcţia din care acesta circula. „Putea să fie o tragedie. A fost vina mea, pentru că nu am acordat prioritate acelui autobuz”, a explicat, sâmbătă, Bogdan Ivan.

Citește articolul complet pe News.ro →