În cadrul ședinței Consiliului Local, consilierul USR Diana Mureșan a propus ca, începând din această toamnă, administrația locală să aibă în vedere plantarea mai multor copaci în Cimitirul Municipal, după modelul Cimitirului Evanghelic. (Maria-Antonia OANA) Potrivit acesteia, în Cimitirul Evanghelic au fost plantați anual arbori în ultimii 20-30 de ani,Read More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →