Consilierul local Diana Mureşan (USR) a propus în şedinţa de joi ca primăria să planteze mai mulţi copaci în Cimitirul Municipal, pentru ca acesta să devină în timp „un fel de parc”. „În Cimitirul Evanghelic, în ultimii 20-30 de ani, anual s-au plantat copaci. E o zonă plăcută, cu multă umbră. Propunerea mea este să…
Articolul Diana Mureșan (USR) propune plantarea mai multor copaci în Cimitirul Municipal pentru a-l transforma într-un parc urban apare prima dată în Știri Sibiu.

