Spitalul Clinic Județean de Urgență Timișoara se pregătește pentru una dintre cele mai importante investiții din ultimii ani în infrastructura medicală, după ce autoritățile au anunțat alocarea a 50 de milioane de lei pentru modernizarea Casei Austria, secția de Politraumatologie a spitalului. Inaugurată în 2003, Casa Austria a reprezentat mult timp un reper al medicinei […]
50 de milioane de lei pentru modernizarea Casei Austria din Timișoara
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Spitalul Clinic Județean de Urgență Timișoara se pregătește pentru una dintre cele mai importante investiții din ultimii ani în infrastructura medicală, după ce autoritățile au anunțat alocarea a 50 de milioane de lei pentru modernizarea Casei Austria, secția de Politraumatologie a spitalului. Inaugurată în 2003, Casa Austria a reprezentat mult timp un reper al medicinei […]
Citește și aceste articole
Renasterea Banateana
Modernizarea ambulatoriului Spitalului Județean Timișoara, finalizată după o investiție de aproape 14 milioane de lei
23 iunie 2026
Expres de Banat
Noi echipamente la Spitalul Județean din Timișoara pentru reducerea riscului de infecții
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

