Spitalul Clinic Județean de Urgență Timișoara se pregătește pentru una dintre cele mai importante investiții din ultimii ani în infrastructura medicală, după ce autoritățile au anunțat alocarea a 50 de milioane de lei pentru modernizarea Casei Austria, secția de Politraumatologie a spitalului. Inaugurată în 2003, Casa Austria a reprezentat mult timp un reper al medicinei […]

Citește articolul complet pe Vocea Timisului →