Centrul medical Casa Austria din cadrul Spitalului Județean Timișoara intră într-un amplu proces de modernizare totală, printr-o investiție de 50 de milioane de lei. Anunțul oficial a fost făcut de președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, alături de managerul spitalului, prof. dr. Dorel Săndesc. Proiectul este intitulat „Consolidarea capacității de intervenție în politraumă severă prin […]
The post Casa Austria se modernizează și va deveni un spital de top appeared first on Gazeta din Vest.

