
Sănătatea mintală a adolescenților devine o prioritate gestionată chiar de tineri, în contextul în care sistemul public oferă prea puține soluții pentru anxietate, depresie sau bullying. Alec Finta, elev la Liceul Româno-Finlandez din București, a creat aplicația „All Good”, un spațiu digital sigur unde tinerii pot vorbi anonim despre problemele lor. Proiectul demonstrează cum tehnologia […]
Sănătatea mintală a elevilor, rezolvată tot de elevi. „Nu foarte mulți elevi din România au norocul să fie ascultați”, spune Alec Finta, creatorul aplicației „All Good”
Notele editorului

Sănătatea mintală a adolescenților devine o prioritate gestionată chiar de tineri, în contextul în care sistemul public oferă prea puține soluții pentru anxietate, depresie sau bullying. Alec Finta, elev la Liceul Româno-Finlandez din București, a creat aplicația „All Good”, un spațiu digital sigur unde tinerii pot vorbi anonim despre problemele lor. Proiectul demonstrează cum tehnologia […]
<a href="https://alephnews.ro/educatie/sanatatea-mintala-a-elevilor-rezolvata-tot-de-elevi-nu-foarte-multi-elevi-din-romania-au-norocul-sa-fie-ascultati-spune-alec-finta-creatorul-aplicatiei
Citește și aceste articole
Alephnews
Trump promite sprijin pentru Venezuela după cutremurele devastatoare care au lovit țara
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

