Prim-vicepreședintele PSD și liderul PSD Olt, Marius Oprescu, a declarat că organizația județeană va susține din nou nominalizarea lui Florin Barbu pentru un portofoliu ministerial în viitorul Guvern. Totodată, acesta a subliniat că, dacă Executivul va fi unul minoritar PSD, din el vor face parte exclusiv miniștri social-democrați. Întrebat dacă județul Olt va avea din […]
Articolul Marius Oprescu: „Vom încerca să avem un ministru din Olt”. Liderul PSD spune că Florin Barbu merită un nou mandat apare prima dată în Olt Alert.

