PSD își asumă formarea unui guvern minoritar condus de Sorin Grindeanu, iar responsabilitatea trece acum în tabăra partidelor care au promis public că vor susține învestirea noului Executiv. Declarația aparține prim-vicepreședintelui PSD și liderului PSD Olt, Marius Oprescu, care spune că social-democrații și-au făcut partea și că așteaptă desemnarea premierului de către președintele Nicușor Dan. […]

Articolul PSD își asumă guvernarea. Marius Oprescu: „Mingea nu mai este la noi. Așteptăm ca PNL și UDMR să-și țină cuvântul” apare prima dată în Olt Alert.

Citește articolul complet pe Olt Alert →