Ziua Drapelului Naţional, instituită prin Legea 96/1998, este marcată, în fiecare an, la 26 iunie, prin manifestări cu caracter evocator consacrate istoriei patriei şi prin ceremonii militare specifice, în cadrul unităţilor Ministerului Apărării Naţionale şi ale Ministerului de Interne. În Capitală şi în toate municipiile reşedinţă de judeţ, sunt organizate ceremonii publice de înălţare a […]

Citește articolul complet pe R3media →