Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu ora 11:00, la vernisajul expoziției „Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei…

The post Muzeul Judeţean – EXPOZIŢIE „Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani” appeared first on Ziarul Știrea.

Citește articolul complet pe Stirea →