Muzeul Satului Bănățean Timișoara și Consiliul Județean Timiș invită publicul marți, 30 iunie, de la ora 17:00, la vernisajul expoziției permanente „Povești din vârful casei. Țigle, lut și meșteșug”, eveniment care va avea loc la sediul muzeului din Timișoara, Strada Avram Imbroane nr. 31. Privită de la distanță, o țiglă pare doar un element al […]
The post Muzeul Satului Bănățean Timișoara inaugurează expoziția permanentă. „Povești din vârful casei. Țigle, lut și meșteșug” appeared first on Ziua de Vest.

