Canicula cuprinde toată țara în weekend, cu temperaturi de până la 37 de grade, au anunțat meteorologii. Joi, 25 iunie, aproape întreaga țară va fi sub Cod galben de caniculă, iar vineri valul de căldură se extinde și include un Cod portocaliu. În Capitală, indicele temperatură-umezeală va atinge și depăși pragul de 80 de unități, de disconfort termic.

Citește articolul complet pe Ziare.com →