Meteorologii au emis avertizări de cod galben și cod portocaliu de temperaturi extreme, valabile până vineri seară. Astăzi, valul de căldură se extinde în cea mai mare parte a țării. Temperaturile maxime vor ajunge la 35 de grade Celsius, iar în vest și nord-vest, izolat, se va instala canicula. De vineri la prânz, întreaga țară […]

Citește articolul complet pe Banat FM →