Aproape toată ţara se va afla, joi, sub o avertizare cod galben de temperaturi ridicate şi caniculă. Codul este valabil și pentru Capitală, iar meteorologii anunță că temperaturile vor ajunge și la 35 de grade Celsius, mai ridicate în vest şi nord-vest. „Joi, 25 iunie, în Banat, Crişana, Maramureş, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare […]

Citește articolul complet pe Gândul →