Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Porolissum” al județului Sălaj lansează un avertisment dur în contextul valului de căldură. Pompierii sălăjeni trag un semnal de alarmă și le cer părinților să nu își lase sub nicio formă copiii singuri în autoturisme, măsura fiind vitală pentru prevenirea unor tragedii.   Avertismentul reprezentanților ISU Sălaj vine în contextul […]

Citește articolul complet pe Salajanul →