Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Digi24 →Avertisment de la IGSU: Nu lăsați copiii și animalele singuri în mașină. Le puneți viața în pericol
Notele editorului
Pompierii îi avertizează pe părinți despre unul dintre riscurile ignorate în perioada verii. Mașinile se încing foarte tare, chiar și atunci când temperaturile nu sunt mari, și devin periculoase pentru copii și pentru animale, dacă rămân blocați în interior.
Citește și aceste articole
Botosaneanul
Pompierii, apel către părinți să nu își lase copiii singuri în mașină pe caniculă
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

