În contextul valului de căldură care afectează în aceste zile întreaga țară, cu coduri galbene de temperaturi ridicate active în numeroase județe, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență trage un semnal de alarmă: copiii și animalele de companie nu trebuie lăsați niciodată singuri în mașină, nici măcar pentru câteva minute. Avertismentul vine după o tragedie […]
Pompierii trag un semnal de alarmă: pericol major pentru copii și animale lăsate în mașină pe caniculă
Notele editorului
În contextul valului de căldură care afectează în aceste zile întreaga țară, cu coduri galbene de temperaturi ridicate active în numeroase județe, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență trage un semnal de alarmă: copiii și animalele de companie nu trebuie lăsați niciodată singuri în mașină, nici măcar pentru câteva minute. Avertismentul vine după o tragedie […]
Citește și aceste articole
Observator News
Avertisment IGSU pentru părinţi: Copiii nu trebuie lăsaţi niciodată singuri în maşină, pe timp de caniculă
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

