România va fi reprezentată de trei cluburi în noul sezon 2026-2027 al Ligii Campionilor la handbal. Federația Europeană a aprobat cererea de upgrade pentru CSM București la feminin, astfel că „tigroaicele” se alătură campioanelor Gloria Bistrița și Dinamo București în cea mai importantă competiție continentală. Federația Europeană de Handbal a publicat lista oficială a […]
Trei echipe în Liga Campionilor
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România va fi reprezentată de trei cluburi în noul sezon 2026-2027 al Ligii Campionilor la handbal. Federația Europeană a aprobat cererea de upgrade pentru CSM București la feminin, astfel că „tigroaicele” se alătură campioanelor Gloria Bistrița și Dinamo București în cea mai importantă competiție continentală. Federația Europeană de Handbal a publicat lista oficială a […]
Citește și aceste articole
Gazeta Sporturilor
OFICIAL! România va avea 3 reprezentante în sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor la handbal
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

