Baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază militară NATO după finalizarea lucrărilor, a declarat ambasadorul SUA în România, Darryl Nirenberg, care a subliniat și importanța strategică a obiectivului pentru flancul estic al Alianței.
Articolul Baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază militară a NATO. Ambasadorul SUA în România: „Lucrările avansează într-un ritm foarte bun” apare prima dată în Romania TV.

