Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →Baza de la Mihail Kogălniceanu este pregătită să devină cea mai mare bază militară a NATO, afirmă ambasadorul SUA în România
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Ambasadorul SUA afirmă că baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază militară NATO. El spune că nu a existat o retragere a militarilor americani, ci o rotație normală a trupelor, iar angajamentul SUA față de NATO rămâne ferm.
Citește și aceste articole
Observator News
Ambasadorul SUA: Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază NATO. Ce spune de reactoarele de la Doiceşti
24 iunie 2026
Observator News
General american: Retragerea trupelor de către SUA nu va afecta capacitatea de apărare a NATO în Europa
19 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

