Ambasadorul Statelor Unite în România, Darryl Nirenberg, a declarat că baza de la Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază militară NATO după finalizarea lucrărilor. El a subliniat importanța strategică a acestei baze pentru flancul estic al Alianței. Nirenberg a corectat informațiile privind o presupusă retragere a militarilor americani, afirmând că este vorba despre […]
Articolul Ambasadorul SUA: La Mihail Kogălniceanu vom avea cea mai mare bază NATO apare prima dată în PS News.

