Premierul interimar Ilie Bolojan a mulțumit militarilor americani prezenți în România, care, spune el, contribuie la securitatea țării noastre. Declarația a fost făcută miercuri la recepția organizată de Ambasada SUA, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență a SUA.
Ilie Bolojan, mesaj ferm la Ambasada SUA: Rolul crucial al trupelor americane pe Flancul Estic
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul interimar Ilie Bolojan a mulțumit militarilor americani prezenți în România, care, spune el, contribuie la securitatea țării noastre. Declarația a fost făcută miercuri la recepția organizată de Ambasada SUA, menită să marcheze 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență a SUA.
Citește și aceste articole
Mediafax
Bolojan a mulțumit SUA: Militarii americani contribuie semnificativ la securitatea României
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

