Darryl Nirenberg, ambasadorul SUA în România, a dat asigurări, într-un interviu pentru Antena 3 CNN, că Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază NATO după extindere şi a infirmat că SUA retrag trupe din ţara noastră, spunând că este vorba doar despre o rotaţie normală de militari. Iar referitor la proiectul reactoarelor de la Doiceşti, a subliniat că România are dreptul suveran de a decide ce furnizor va utiliza, atât timp cât acesta este un furnizor american.
Ambasadorul SUA: Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază NATO. Ce spune de reactoarele de la Doiceşti
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Darryl Nirenberg, ambasadorul SUA în România, a dat asigurări, într-un interviu pentru Antena 3 CNN, că Mihail Kogălniceanu va deveni cea mai mare bază NATO după extindere şi a infirmat că SUA retrag trupe din ţara noastră, spunând că este vorba doar despre o rotaţie normală de militari. Iar referitor la proiectul reactoarelor de la Doiceşti, a subliniat că România are dreptul suveran de a decide ce furnizor va utiliza, atât timp cât acesta este un furnizor american.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

