Elevii de liceu vor putea studia, din anul școlar viitor, o nouă disciplină opțională. Ministerul Educației a aprobat și a publicat în Monitorul Oficial programa pentru cursul „Ora de GIS”, destinat elevilor din clasele a IX-a – a XII-a. Disciplina va fi predată o oră pe săptămână și combină elemente de geografie, tehnologia informației și […]
„Ora de GIS”, nouă disciplină opțională pentru liceeni
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Elevii de liceu vor putea studia, din anul școlar viitor, o nouă disciplină opțională. Ministerul Educației a aprobat și a publicat în Monitorul Oficial programa pentru cursul „Ora de GIS”, destinat elevilor din clasele a IX-a – a XII-a. Disciplina va fi predată o oră pe săptămână și combină elemente de geografie, tehnologia informației și […]
Citește și aceste articole
Observator de Constanta
Elevii de liceu vor avea o nouă materie opțională. Ce este „Ora de GIS”
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

