Politia Locala Constanta a fost sesizata cu privire la acte de vandalism asupra mobilierului urban amplasat in zona Tomis Nord, pe strada Capitan Dobrila Eugeniu si Aleea Hortensiei. In urma verificarilor efectuate in teren, au fost constatate deteriorari ale unor mese si banci recent amplasate, prin zgariere, lovire si desprinderea stratului de protectie.Zona este monitorizata, iar politistii locali desfasoara activitati specifice pentru identificarea persoanelor responsabile. Este doar o chest …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →