Poliția Locală Pitești a sancționat drastic un cetățean iresponsabil, după ce sistemul de supraveghere video din municipiu a surprins momentul în care acesta descărca ilegal deșeuri dintr-o mașină. Incidentul a avut loc luni seară, 22 iunie 2026, în jurul orei 20:05, pe strada Tudor Arghezi. Camerele de supraveghere amplasate în zonă au înregistrat imagini clare […]
Articolul Amendă de 2.000 de lei pentru un piteștean care a aruncat lăzi și un scaun lângă platforma de gunoi apare prima dată în Universul argesean.

