Viceministrul de externe al Iranului, Kazem Gharibabadi, a declarat marți că negocierile tehnice care au avut loc în Elveția între delegațiile Iranului și Statelor Unite s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru și că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt, informează EFE.
Iranul anunță că negocierile tehnice cu SUA s-au încheiat și se trece la următoarea fază
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Viceministrul de externe al Iranului, Kazem Gharibabadi, a declarat marți că negocierile tehnice care au avut loc în Elveția între delegațiile Iranului și Statelor Unite s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru și că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt, informează EFE.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Iranul anunță încheierea negocierilor tehnice cu SUA - Se trece la faza următoare
23 iunie 2026
Tvrinfo
Iranul anunţă că negocierile tehnice cu SUA s-au încheiat şi se trece la următoarea fază
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

