Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a afirmat luni seară în plenul Parlamentului, înaintea votului privind învestirea Cabinetului Veștea, că „banalizarea răului începe cu un pas relativ mic”. El l-a declarat pe liderul AUR câștigătorul acestui moment: „Felicitări George Simion, ai dat şah şi mat”.
Kelemen Hunor, la votul privind învestirea guvernului Veștea: Felicitări George Simion. Ai dat şah şi mat. UDMR va părăsi sala
Notele editorului
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a afirmat luni seară în plenul Parlamentului, înaintea votului privind învestirea Cabinetului Veștea, că „banalizarea răului începe cu un pas relativ mic”. El l-a declarat pe liderul AUR câștigătorul acestui moment: „Felicitări George Simion, ai dat şah şi mat”.
Citește și aceste articole
Observator de Constanta
Kelemen Hunor: „George Simion este singurul care a câștigat astăzi”. UDMR nu participă la votul de învestire
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

