18 persoane au murit în Franța din cauza valului de caniculă care a lovit vestul Europei. Doi copii au fost găsiți decedați într-o mașină parcată încinsă de căldura extremă. Echipajele de intervenție au încercat să-i resusciteze, dar din păcate n-au mai putut face nimic decât să raporteze decesul. Primul copil avea 2 ani, iar celălalt […]

Citește articolul complet pe Gândul →