Doi copii de doi și patru ani au fost găsiți morți într-o mașină din sudul Franței, în timpul unui val de caniculă extrem de puternic, care a dus la temperaturi record. Peste 49 de departamente sunt sub cod roșu, iar 90% din populație este afectată. Autoritățile iau în calcul căldura ca cauză a decesului. În […]

The post Doi copii au fost găsiți morți într-o mașină, în plină caniculă first appeared on HotNews.md.

Citește articolul complet pe HotNews.md - Rep. Moldova →