Doi copii de doi și patru ani au fost găsiți morți, luni după-amiază, într-o mașină parcată într-o zonă rezidențială din sudul Franței. Anchetatorii iau în calcul ca decesul să fi fost provocat de temperaturile extreme, în timp ce țara traversează unul dintre cele mai severe episoade de caniculă din istorie, informează AFP și Agerpres.
Doi copii, găsiți morți într-o mașină din Franța, în plină caniculă. Temperaturile au atins niveluri record
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Doi copii de doi și patru ani au fost găsiți morți, luni după-amiază, într-o mașină parcată într-o zonă rezidențială din sudul Franței. Anchetatorii iau în calcul ca decesul să fi fost provocat de temperaturile extreme, în timp ce țara traversează unul dintre cele mai severe episoade de caniculă din istorie, informează AFP și Agerpres.
Citește și aceste articole
Adevărul
Doi copii de 2 și 4 ani au fost găsiți morți într-o mașină, în timpul valului de caniculă
22 iunie 2026
HotNews.md - Rep. Moldova
Doi copii au fost găsiți morți într-o mașină, în plină caniculă
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

