Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →Adrian Veștea pare că a bătut palma cu George Simion și anunță că merge în Parlament să ceară votul de încredere
Notele editorului
Premierul desemnat, Adrian Veștea, a discutat aproximativ o oră cu liderul AUR, George Simion, la sediul AUR. La final, Adrian Veștea a anunțat că merge în Parlament să ceară votul de învestire, semn că a bătut palma cu liderul AUR și va avea voturil…
Citește și aceste articole
Cotidianul
Voturile AUR pentru Veștea, la mâna lui Nicușor Dan. Simion: „Așteptăm niște clarificări”
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

