Premierul desemnat, Adrian Veștea, a discutat aproximativ o oră cu liderul AUR, George Simion, la sediul AUR. La final, Adrian Veștea a anunțat că merge în Parlament să ceară votul de învestire, semn că a bătut palma cu liderul AUR și va avea voturile necesare să treacă Guvernul. „Am discutat cu George Simion despre măsuri …
Articolul Adrian Veștea a bătut palma cu George Simion și anunță că merge în Parlament să ceară votul de încredere apare prima dată în Gorj Tv.

