Premierul desemnat, Adrian Veștea, a răspuns, pe Facebook, invitației lui George Simion de a se întâlni pentru a negocia susținerea guvernului în Parlament. Redăm integral mesajul lui Adrian Veștea. „Sunt un om al dialogului și al consensului. Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu președintele AUR, […]
Veștea răspunde invitației lui George Simion și anunță că se întâlnește cu președintele AUR
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul desemnat, Adrian Veștea, a răspuns, pe Facebook, invitației lui George Simion de a se întâlni pentru a negocia susținerea guvernului în Parlament. Redăm integral mesajul lui Adrian Veștea. „Sunt un om al dialogului și al consensului. Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu președintele AUR, […]
Citește și aceste articole
ActiveNews
Veștea răspunde invitației lui George Simion și anunță că se întâlnește cu președintele AUR
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

