Candidatul la funcția de premier, Adrian Veștea, a declarat că a discutat cu reprezentanții AUR, luni seară, „o serie de măsuri economice” pe care și le doresc aceștia. „am deschidere pentru orice solicitare care poate duce la o mai bună guvernare”, a spus el, la ieșirea din sediul formațiunii conduse de George Simion. Știre în …
Adrian Veștea oferă detalii despre discuția purtată cu AUR: „În această seară vom merge la învestire”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Candidatul la funcția de premier, Adrian Veștea, a declarat că a discutat cu reprezentanții AUR, luni seară, „o serie de măsuri economice” pe care și le doresc aceștia. „am deschidere pentru orice solicitare care poate duce la o mai bună guvernare”, a spus el, la ieșirea din sediul formațiunii conduse de George Simion. Știre în …
Citește și aceste articole
Ziaruldeiasi
Ce a discutat Adrian Veștea cu liderii AUR înainte de votul din Parlament: „Vom merge la învestire”
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

