Funcționarii parlamentari din Senat și Camera Deputaților sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, au anunțat, luni, liderii de sindicat din cele două camere. Aceștia protestează față de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră unul ‘umilitor’. ‘Ținând cont de dispozițiile Constituției României care consfințesc, din punctul […]

Articolul Funcționarii din Senat și Camera Deputaților, în grevă japoneză pe parcursul procedurilor de învestire a Guvernului apare prima dată în Radio România Constanța.

Citește articolul complet pe Radio Constanta (Constanta) →