Funcţionarii parlamentari din Senat şi Camera Deputaţilor sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, au anunţat, luni, liderii de sindicat din cele două camere. Aceştia protestează faţă de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră unul „umilitor” „Ţinând cont de dispoziţiile Constituţiei României care consfinţesc, din punctul […]

Citește articolul complet pe Radio Infinit Gorj →