Funcţionarii parlamentari din Senat şi Camera Deputaţilor sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, au anunţat, luni, liderii de sindicat din cele două camere. Aceştia protestează faţă de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră unul „umilitor”

Citește articolul complet pe Digi24 →